Myths about tiles

Keramikas flīžu ieklāšana bez šuvēm nav iespējama.

Flīžu ieklāšana ar minimālu šuves izmēru ir iespējama tikai tajā gadījumā, ja keramikas flīzes iepriekš ir rektificētas. Flīžu bezšuvju ieklāšana nenozīmē, ka spraugu nebūs pavisam.

Par rektificētām sauc flīzes , kuru malas ir mehāniski apstrādātas un nogrieztas 900 leņķī. Pateicoties tam visas vienas ražošanas partijas flīzes ir vienāda izmēra ar precizitāti līdz 0,2 mm. Rektificē gan sienu flīzes, gan grīdas, kas pēdējām ir īpaši svarīgi – pateicoties rektifikācijai, grīdas flīzes grupēt pēc kalibra nav nozīmes.

Tiklīdz pārdošanā parādījās rektificētās flīzes, tās uzreiz nodēvēja par bezšuvju flīzēm, tas ir, flīzēm, ko ieklāj bez blīvi spraugām. Par galveno argumentu tika uzskatīts fakts, ka līdzenās malas dod iespēju ieklāt flīzes, radot vizuāli viendabīgu virsmu. Diemžēl šis uzskats par spīti keramikas flīžu ražotāju apgalvojumam vēl arvien pastāv, un tam tic mazumtirdzniecības klienti? Mazumtirdzniecības pārdevēji, dizaineri un daži izpildītāji.

Patiesībā flīžu ieklāšana pavisam bez spraugām ir riskanta, jo var izraisīt bojājumus, galvenokārt flīžu lineārās termiskās paplašināšanās dēļ, precīzāk: starp šī koeficienta vērtību starpību pamatnei, līmei un ieklājamajiem keramikas komponentiem.

Ar vārdu sakot – katra kārta ārējo faktoru ietekmē uzvedas atšķirīgi, bet deformācijas šuvju un spraugu izmantošana ļauj samazināt pieaugošo spriedzi. Flīžu ieklāšana pilnīgi bez šuvēm ir nopietni bīstama un izraisa flīžu bojājumus. Tāda ieklāšana ir būvniecības meistarības kļūda.

Nav nepieciešams keramikas flīzes impregnēt ar speciāliem aizsargājošiem līdzekļiem.

Visbiežāk keramikas flīzēm nav vajadzīga papildus virsmas piesūcināšana ar speciāliem aizsargājošiem līdzekļiem. Daudz keramikas flīžu ražotāji neiesaka nekādus līdzekļus flīžu piesūcināšanai, jo tie izmainīs flīžu tehniskos rādītājus. Impregnēšana uz flīzes virsmas rada papildus slāni, kas pilnībā maina izstrādājuma patērētāja rādītājus un būtiski ietekmē tā ārējo izskatu.

Papildus flīžu virsmas struktūras izmaiņām pastāv izbalēšanas risks, un tādējādi tiek panākts vizuālais efekts, kas ir pretējs paredzētajam. Turklāt piesūcinātais slānis noberžas ātrāk nekā flīžu oriģinālā virsma, līdz ar to impregnēšanu nākas pastāvīgi atkārtot. Ļoti labi šis efekts ir pamanāms uz flīzēm, kas izvietotas visbiežāk izmantojamās vietās, kur impregnētā kārta pēc dažiem lietošanas gadiem vai mēnešiem nolobās vai atlīmējas.

Visbiežāk pareizi izmantotās un labi koptās grīdas flīzes var iztikt bez papildus ķīmiskajiem aizsarglīdzekļiem, bet klients pats ir tiesīgs lemt, vai viņš savas grīdas flīzes piesūcinās, vai nē, un pats ir atbildīgs par sekām, kas ir saistītas ar šo darbību.

Pasūtīt zvanu
X
Paldies!

Drīzumā mēs ar jums sazināsimies.