How to lay tiles

Ieteikumi pamatnes sagatavošanai

Rekomendācijas flīžu likšanā

Ieteikumi šuvju izlīdzināšanai

Ieteikumi impregnēšanā

Ieteikumi flīžu līmēšanā

Ieteikumi pamatnes sagatavošanai

Pirms flīžu ieklāšanas darbu uzsākšanas, īpaši ja ir grīdas apkures sistēma, svarīgs solis ir pamata vizuālais novērtējums (pamatnes, deformācijas šuvju kvalitāte, plaisas). Pamata sagatavošanu jāsāk ar tā rūpīgu attīrīšanu.


Nepieciešams pārbaudīt grīdas līdzenumu un mitrumu . Ja pamats, uz kura tiks liktas flīzes , ir nelīdzens, to var izlīdzināt ar pašizlīdzinošu šķīdumu. Ja nelīdzenumi ir ļoti jūtami un ir liela starpība starp līmeņiem, jāizlīdzina visa grīda.


Nākošais posms ir virsmas gruntēšana. Škidrai gruntij ir jāiesūcas pamatnē.


 Materiālus, kas tiek izmantoti pamatnes ar grīdas apkures sistēmu sagatavošanai, jālieto atbilstoši ražotāja ieteikumiem (biezums, sacietēšanas laiks u.c.).




Flīžu klāšanas darbus vienmēr ir jāveic, kad grīdas apkure ir atslēgta. Gadījumā, ja flīzes tiek liktas virs grīdas apkures sistēmas, jāatceras par deformācijas šuvēm, kas vienu no otra atdala neatkarīgi darbojošos apsildes laukus. Tas ir svarīgi materiālu termiskās izplešanās dēļ. Ņemot vērā temperatūras svārstības, grīdu jāsadala, ja tas ir iespējams, 9-16 m2 lielās daļās. Ir jātiecas uz virsmas, kas ir pietuvināta kvadrātam, delatāciju, izmantojot malu, kas atdala grīdas virsmu no sienas, kā arī delatācija ir jāveic divu telpu savienojumā.

Rekomendācijas flīžu likšanā

  Likšanas procesu iesaka sākt no plānojuma, no flīžu klāšanas asu noteikšanas, ņemot vērā šuvju paplašināšanos un flīžu “sauso” uzklāšanu uz grīdas. Vienas ražošanas partijas flīžu toņu atšķirību dēļ, kas varētu radīt iespējamo efektu, ja flīzes ataino koksni, jāpievērš uzmanība to izvietojumam. Šajā sērijā piedāvāto formātu un dažādu zīmējumu skaits ļauj sasniegt ļoti interesantus aranžējumu rezultātus.


 Keramikas flīzes var būt delikāti izliektas, kas vislabāk saskatāms uz gariem un šauriem izstrādājumiem.

 Lai izlīdzinātu starpību, kas var rasties montāžas laikā, iesakām likt tās ar maksimālu novirzi uz 1/3 attiecībā pret blakus esošo flīzi. Tas ļaus sasniegt paredzēto efektu un vienlaikus nodrošinās grīdai līdzenu virsmu. Neiesakām likt šadus izstrādājumus kā “ķieģeļus” ar novirzi ½ no garuma.


Pēc plānojuma sakārtojam flīzes un pakāpeniski saliekam tās uz vienmērīgi uzklātas līmes kārtas. Līmes tehniskajā kartē jābūt norādītai informācijai, vai tā der lietošanai uz grīdas apkures sistēmas. Līmes šķīdumu jāiejauc iepriekš sagatavotā bāzē. Šķīduma kārtai nav jābūt biezākai nekā to iesaka līmes ražotājs. Tam vajadzīga špakteļlāpstiņa, kas nodrošinās flīžu montāžas virsmas pilnīgu noklāšanu ar līmi (piemēram, līmes šķīduma maksimālā biezuma 5 mm jālieto robaino lāpstiņu ar 10 vai 12 mm robiņiem). Ja flīžu montāžas virsma netiks pilnībā noklāta ar līmes šķīdumu, tas izraisīs grīdas apsildes efektivitātes būtisku zaudējumu.



Uzmanību! Uz neglazēta pulēta keramgranīta nav ieteicams rakstīt un zīmēt ar marķieriem, flomāsteriem, zīmuļiem, tinti vai citām spēcīgām krāsvielām.

Ieteikumi šuvju izlīdzināšanai

Izlīdzināšanu ar javu iesaka sākt pēc laika, ko norādījis līmes šķīduma ražotājs. Pirms sākt izlīdzināšanu, jāveic pārbaude uz flīzes atgriezuma, lai noteiktu, kā java iedarbojas uz šo flīzi.

Ja flīzes ir rektificētas, pietiekams būs aptuveni 2 mm biezs javas slānis. Nerektificētām flīzēm javai jābūt aptuveni 3-4 mm biezai (atkarībā no no flīžu izmēra). Pakāpieniem ar apmali ieteicamais izlīdzināšanas platums ir 6-10 mm.

Izlīdzināšanai sagatavoto masu jāuzklāj ar gumijas lāpstiņas palīdzību. Flīzes izlīdzinām partijām uz virsmas platībā ne vairāk par 4-5 m2. Vertikālo un horizontālo virsmu savienojumu vietās šuvju apdare jāveic atbilstoši apbūves noteikumiem (jāņem vērā to, kā atsevišķas virsmas strādā, un jālieto atbilstošs aizpildījums). Pēc šuvju aizpildīšanas attīrīšanu jāveic saskaņā ar javas ražotāja rekomendācijām. Lai java pildītu savu uzdevumu, vajag nevainojami ievērot ražotāja ekspluatācijas ieteikumus (īpaši attiecībā uz sausās masas un ūdens proporcijām).

Dekora izlīdzināšanai nedrīkst izmantot rupjgraudainu javu. Izlīdzināšanas laikā dekora virsma ir jāaizsargā, piemēram, izmantojot lentu.

Flīžu ieklāšana bez šuvēm?

Flīzes, kuras varētu ieklāt bez šuvēm, neeksistē. Bet piemēram, Paradies sortimentā ir rektificētas flīzes, kuras, pateicoties šādu flīžu malu apstrādei līdz 900 leņķim, var līmēt ar minimālām - 1,5 mm šuvēm, bet modulārajām kolekcijām (piemēram, Arkesia, Ebano by My Way vai Tandori) ieteicamā šuve ir 2 mm.

Ieteikumi impregnēšanā

Mēs neiesakām impregnēt Paradies flīzes, tās tiek ražotas tā, ka šīs flīzes var izmantot bez papildus aizsardzības. Lemjot par impregnēšanu, jāatceras, ka impregnēšanas līdzeklis pārsniedz flīžu parametrus un rada izmaiņas uz virsmām – plankumus. Ja tiek nolemts pielietot impregnēšanu, iesakām iepriekš pārbaudīt impregnēšanas līdzekļu iedarbību. Glazētas flīzes impregnēt nedrīkst.

Ieteikumi flīžu līmēšanā

Рекомендации по поклейке

Līmes izvēle atkarībā no pielietojuma:

Izvēloties līmi, jāņem vērā sekojoši kritēriji:

  • lietošanas vieta (sienas, grīda, flīžu ieklāšana ēku iekšpusē vai ārpusē);
  • virsmas veids (cementa-kaļķu apmetums, ģipškartons, vecā flīžu apdare u.c.);
  • flīžu veids (keramgranīts, klinkers, mozaīka, sienas flīzes u.c. – atkarībā no izmantojamo flīžu absorbcijas spējām);
  • ekspluatācijas noteikumi (grīdas apkure, terase, kamīnu apdare, baseini utt.).

Līmi jāizvēlas, balstoties uz dotā līmju ražotāja izstrādājuma deklarāciju. Līmēšanas laikā vajag precīzi ievērot instrukciju, kas atrodama uz dotā līmes šķīduma iesaiņojuma, īpaši pievēršot uzmanību atbilstošajam:

  • šķīduma pagatavošanas ūdens daudzumam
  • līmes kārtas biezumam un izlīdzināšanas veidam
  • līmes garoziņas rašanās laikam
  • līmes saķeršanās laikam

Jo šie rādītāji ietekmē iegūtās keramikas apdares kvalitāti.

Pasūtīt zvanu
X
Paldies!

Drīzumā mēs ar jums sazināsimies.